2015

3.10.2015 - szczęśliwe oczy

Sobota XXVI tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Łk 10, 17-24):

Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają. Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli.

Minutka ze Słowem:

szczęśliwe oczy

Gdy wyjeżdżam na rekolekcje jestem Panu Bogu szczególnie wdzięczna za ten czas. Za ludzi, którzy przeżywają wiarę podobnie jak ja, dla których Bóg jest kimś tak bardzo ważnym. Jestem wdzięczna za dary, jakie w tym błogosławionym czasie otrzymujemy, za doświadczenia, które nie zawsze pojawiają się w naszym codziennym życiu. I będąc na tych rekolekcjach, rozmawiając z przyjaciółmi, zaczynamy rozumieć jak wiele otrzymaliśmy od Boga. Jak wielkim darem jest to, że możemy w nich uczestniczyć, że Pan Bóg pozwala nam widzieć cuda i być tak blisko Siebie.  I myślę sobie wtedy, że gdyby tylko można było pokazać to całemu światu, parafianom, którzy mieszkają wokół nas, rodzinie, znajomym, że gdyby każdy mógł nagle pojąć głębię Eucharystii, doświadczyć Bożej obecności w swoim życiu…

To ogromny dar od Boga. I niepojęte, że On nas, ludzi prostych, niedoskonałych, przybliża do Siebie aż tak bardzo. Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie.Podziękuj dziś Bogu za wszystko, co możesz dzięki Niemu widzieć.

Panie Jezu! Za oczy, które mogą widzieć Twoje cuda, dziękuję!

podpowiadają Marta i Patryk Cyroń

primi sui motori con e-max