2015

12.10.2015 - Bóg ma plan

Poniedziałek XXVIII tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Łk 11, 29-32):

A gdy tłumy się gromadziły, zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.

Minutka ze Słowem:

Bóg ma plan

W dzisiejszym spotkaniu z Jezusem w Jego Słowie odkrywam prawdę zdolną przemienić moje życie: Bóg ma plan dla mojego życia! Plan, który bardzo konsekwentnie realizuje poprzez wydarzenia, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się w ogóle ze sobą nie powiązane.

Jezus dzisiaj wykazuje ludowi jego zatwardziałość, a potwierdza ją przywołując starotestamentalne wydarzenia. Historie Jonasza i Królowej z Południa przybywającej do Salomona. Do tego momentu te dwie historie były dla Żydów odrębnymi historiami, niosącymi zapewne jakieś wskazówki dla ich życia. Jezus ukazuje głębię tych wydarzeń. Pokazuje, że to co się wydarzyło kiedyś jest narzędziem do zrozumienia Prawdy o Nim.

W moim życiu także dzieje się wiele różnych wydarzeń. Kiedy zatrzymuję się na moment i myślę nad historią mojego życia, dostrzegam, że często mało znaczące historie układają się w pasmo drogi mojej wiary, drogi prowadzącej do zrozumienia i większego pokochania Jezusa.

Bóg ma plan!!! Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, całe Twoje życie jest jedną wielką historią Miłości Boga do Ciebie.

podpowiada dk. Mateusz Mytnik

primi sui motori con e-max