2015

13.10.2015 - porozmawiać ze swoim sercem

Wtorek XXVIII  tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Łk 11, 37-41):               

Gdy jeszcze mówił, zaprosił Go pewien faryzeusz do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to rzekł Pan do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste.

Minutka ze Słowem:

porozmawiać ze swoim sercem

Dzisiejsze spotkanie z Jezusem w Słowie Bożym zachęca mnie do dokonania jednej z najtrudniejszych rozmów jakie mogą spotkać człowieka. Rozmowy ze swoim sercem. Już samo "umówienie" się na taką rozmowę nie jest proste. Wśród gonitwy współczesnego świata trudno jest wyłamać się by pomyśleć nad swoim życiem. Takie zatrzymanie będzie wiązało się z pewną stratą – rozpoczynając od banalnej straty kilku "lików" czy komentarzy na fb, a kończąc nad stratą pieniędzy, czy przyjemności.

Jeśli już się uda pokonać pierwsze przeszkody przychodzi czas rozmowy. Zapytania siebie co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze? A kiedy uda nam się odpowiedzieć na to pytanie nadchodzi kolejne etap: wprowadzenie swych przemyśleń w czyn. Przejście od sfery głowy (ja wiem), do sfery serca (ja czynię).

Jezus dzisiaj zachęca mnie do zaakcentowania mojego wnętrza. Zachęca abym pozwolił sobie na życie głębokie. Aby tego dokonać muszę się zatrzymać, zadać sobie ważne pytania, i mieć odwagę wcielić odpowiedzi w życie.

Porozmawiać ze swoim sercem!!! Nie jest to łatwe, lecz wierzę że przynosi nieziemskie owoce.

podpowiada dk Mateusz Mytnik

primi sui motori con e-max