2015

16.10.2015 - drogocenni

Piątek XXVIII tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Łk 12, 1-7):

Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Niego, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Minutka ze Słowem:

Drogocenni

Spotykając się z Jezusem w Słowie, które nam dzisiaj daje, uświadamiam sobie na nowo jak bardzo jesteśmy cenni w oczach Bożych. Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Ta Prawda o naszej wartości jest dziś atakowana przez dwie skrajności. Z jednej strony człowiek czyni z siebie wartość nadrzędną, wręcz ubóstwia swoją naturę, zapominając, że jest stworzony na "obraz i podobieństwo Boże". Z drugiej strony wielu ludzi nie potrafi dziś spojrzeń na siebie z poczuciem, że jest wartościowy.

Często kiedy spotykam się z młodymi ludźmi w celu zapoznania się z nimi, proszę aby wymienili dwie pozytywne cechy charakteru, które posiadają. Wielokrotnie odpowiada mi nieśmiały uśmiech, a w oczach dostrzegam zakłopotanie. Chwila na zastanowienie i magiczne: "nie wiem". Trudno jest człowiekowi odkryć piękno, które ma w sobie.

Dzisiaj Jezus przypomina mi i każdemu z nas to, że dla Niego jesteśmy drogocenni! Drogocenni!!! Prośmy Boga abyśmy mogli doświadczyć tego,  jacy jesteśmy w Jego oczach.

podpowiada dk Mateusz Mytnik

primi sui motori con e-max