2015

8.11.2015 - zawierzyć

XXXII Niedziela Zwykła

Ewangelia na dzisiaj (Mk 12, 38-44):

Jezus nauczając mówił do zgromadzonych: Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok. Potem usiadł naprzeciw skarbony i przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie.

Minutka ze Słowem:

zawierzyć

„Niech sobie pani weźmie, bo ja nie chcę” – powiedziało dziecko. „Zjedz, bo ja nie lubię” – usłyszała mama od swojej córki. „Oddałam ubrania do Caritasu, bo już i tak w nich nie chodzę”. „Dzisiaj się z tobą spotkam, bo akurat mam czas”.  

Jak wiele można mnożyć takich przykładów, kiedy dzielimy się tym, co nam zbywa, czego mamy za dużo, czego już nie potrzebujemy. A Jezus w dzisiejszej ewangelii pokazuje, że trzeba nam oddać wszystko. Oddać to znaczy zawierzyć wszystkie swoje sprawy, rodzinę, męża, dzieci, zdrowie, relacje z innymi, pracę, wypoczynek, dobra materialne.  Trzeba zaufać Bogu, że to On nas poprowadzi, że da nam wszystko, czego w życiu potrzebujemy.

Panie Jezu zawierzam Ci ten kolejny dzień. Prowadź mnie, napełniaj moje serce pokojem i ufnością. 

podpowiada Justyna Niemczyk

primi sui motori con e-max