2015

10.11.2015 - służba

Wtorek XXXII tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Łk 17, 7-10):

Jezus powiedział do swoich apostołów: Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: Pójdź i siądź do stołu? Czy nie powie mu raczej: Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać.

Minutka ze Słowem:

służba

Tyle zadań, obowiązków wykonujemy w ciągu dnia. Dom, praca, dom i dzień wypełniony jest po brzegi. Pracujemy, bo służymy innym. Naszym rodzinom, przyjaciołom; służymy w pracy. Wykonujemy swoje obowiązki często nie zastanawiając się, dlaczego. Po prostu podejmujemy je, bo one są zadaniem wypływającym z naszego powołania.

Naszą służbę trzeba oddać Bogu i podziękować Mu za ten dar. Służba wypływa z miłości. To Jezus uczy nas jak służyć drugiemu człowiekowi. On jest w służbie pierwszy.

Panie Jezu dziękuję Ci za każdy mój obowiązek, każdą okazję do służby, do pomocy drugiemu człowiekowi. Dziękuję, że mogę służyć.

podpowiada Justyna Niemczyk

primi sui motori con e-max