2015

11.11.2015 - wdzięczność

Środa XXXII tygodnia zwykłego; Święto Niepodległości

Ewangelia na dzisiaj (Łk 17, 11-19):

Zmierzając do Jerozolimy Jezus przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodził do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami. Na ich widok rzekł do nich: Idźcie, pokażcie się kapłanom. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec. Do niego zaś rzekł: Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła.

Minutka ze Słowem:

wdzięczność

Jak miło jest usłyszeć słowa podziękowania, bo ktoś dostrzegł nasz wysiłek i zaangażowanie. Docenił nasz wkład w pracę. Jak dobrze samemu dziękować za otrzymany prezent, czas, rozmowę.

Kiedy dziękujemy nasze serce otwiera się na drugiego człowieka, przestajemy myśleć wyłącznie o sobie. Wdzięczność prowadzi nas do uwielbienia.

Panie Boże z sercem pełnym wdzięczności dziękuję Ci za dar życia, za ten kolejny poranek, za spotkane dzisiaj osoby i wszystko czego dzisiaj doświadczę. Proszę ucz mnie dziękować.

podpowiada Justyna Niemczyk

primi sui motori con e-max