2015

25.11.2015 - do-świadczenia

Środa XXXIV tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Łk 21, 12-19):

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”.

Minutka ze Słowem:

do-świadczenia

Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Ile razy już się zastanawiałem, nad tym jak tu tego czy innego niewierzącego przekonać do Ewangelii. Jaki argument wymyślić, żeby zaczął myśleć jak ja? Uczeń w szkole, ktoś z rodziny, ktoś ze znajomych. Tyle poszukiwań odpowiedzi w katechizmie, podręcznikach z dogmatyki i ciągle nic.

Jakże zaskakujące po czasie okazywało się, że czymś co otwierało ludzi na dialog z Ewangelią, na refleksję, na modlitwę, było przecież subiektywne, osobiste, niezobowiązujące dzielenie się doświadczeniem Boga w moim życiu. Bo ono jest do-świadczenia.

Duchu Święty! Przyjdź i poprowadź mnie w misji świadka.

podpowiada ks. Przemysław Król

primi sui motori con e-max