2015

26.11.2015 - odpowiedzialny Rodzic

Czwartek XXXIV tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Łk 21, 20-28):

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Skoro ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie. Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry; ci, którzy są w mieście, niech z niego uchodzą, a ci po wsiach, niech do niego nie wchodzą. Będzie to bowiem czas pomsty, aby się spełniło wszystko, co jest napisane. Biada brzemiennym i karmiącym w owe dni. Będzie bowiem wielki ucisk na ziemi i gniew na ten naród: jedni polegną od miecza, a drugich zapędzą w niewolę między wszystkie narody. A Jerozolima będzie deptana przez pogan, aż czasy pogan przeminą. Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. 

Minutka ze Słowem:

odpowiedzialny Rodzic

Skoro ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie. Może wiele razy słyszeliśmy w dzieciństwie od swoich rodziców czy dziadków: „nie idź tam”, „nie rób tego”, „posłuchaj mnie”. Kiedy już zaczynaliśmy zadawać pytanie „dlaczego”, to otrzymywaliśmy opis tego co nam się niedobrego może stać jeśli nie posłuchamy. I może wiele razy nie posłuchaliśmy i doświadczyliśmy krzywdy. I czyja to wina? Nasza - rodzice przecież nie stwarzali pozorów, uczciwie nas przestrzegali przed konsekwencjami naszych złych wyborów.

I Jezus dzisiaj jest uczciwy wobec nas - przestrzega przed upadkiem nas samych, jeżeli w naszym sercu cokolwiek innego zajmie Jego miejsce.

Jezu, dziękuję Ci za Twoją odpowiedzialną troskę.

podpowiada ks. Przemysław Król

primi sui motori con e-max