2015

1.12.2015 - moc łaski

Wtorek I tygodnia Adwentu

Ewangelia na dzisiaj (Łk 10, 21-24):

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.  Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”. Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli”.

Minutka ze Słowem:

moc łaski

Przed Bogiem nikt nie jest profesorem, nikt nie może sobie sam niczego wypracować czy „załatwić”. To Bóg wybiera i obdarza tak, jak chce. Rozdaje komu chce i daje co uważa - łaski darmo dane. Kiedy czytam słowa: wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi , a objawiłeś prostaczkom, widzę postacie wielu świętych, którzy tylko przy pomocy łaski Bożej wznieśli się na wyżyny świętości. I wiem, że nie ma się co wymądrzać, ale trzeba upaść na kolana, modlić się i za wszystko dziękować.

Jezus….. Wyzwoli bowiem biedaka, który Go wzywa i ubogiego co nie ma opieki, zmiłuje się nad biednym i ubogim, nędzarza ocali od śmierci. Ps. 72

podpowiada Beata Ziomek

primi sui motori con e-max