2016

1.01.2016 - postanowienia noworoczne

1 stycznia – Świętej Bożej Rodzicielki

Ewangelia na dzisiaj (Łk 2, 16-21):

Pasterze pośpiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane. Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki].

Minutka ze Słowem:

postanowienia noworoczne

Dziś pierwszy dzień nowego roku. Przed nami 12 miesięcy wypełnionych nauką, pracą, obowiązkami rodzinnymi i nie tylko. Również pójściem do kina, spotkaniem się z przyjaciółmi czy z rodziną. A Jezus ciągle szuka miejsca dla siebie: w naszym sercu, w naszym życiu. Czy znajdzie je? Czy pośród wszystkich mniej i bardziej ważnych spraw jakie nas czekają w tym roku, znajdziemy czas, żeby przyjść do Jezusa i ucieszyć się Jego obecnością? A potem, jak pasterze, wrócić do swoich obowiązków wielbiąc i wysławiając Boga?

Dziś pierwszy dzień nowego roku. Robimy plany i postanowienia. Zaplanujmy więc spotkania z Jezusem i postanówmy, że będą one codzienne.

podpowiadają Gosia i Staszek Strzelcowie

primi sui motori con e-max