2016

10.08.2016 - aby więcej zyskać!

Środa, święto św. Wawrzyńca

Ewangelia na dzisiaj (J 12, 24-26):

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli kto Mi służy, uczci go mój Ojciec”.

Minutka ze Słowem:

aby więcej zyskać!

Młodym ludziom często dość trudno uwierzyć w to, że aby coś zyskać, trzeba z czegoś zrezygnować. Na Woodstock’u jak bumerang wracało pytanie: dlaczego mam rezygnować z …? Chodzę w tym prostym pytaniem i odpowiadam: dlatego, aby coś więcej zyskać.

Dlaczego mam być pracowity i uczciwy? Aby inni czuli się przy mnie bezpiecznie, a ja bym był szanowany? Dlaczego nie mogę robić tego, na co mam ochotę? Dlatego, aby nie ograniczać wolności innych, a przy tym, by samemu nie być ograniczanym przez nich. Dlaczego mam wyrzekać się przyjemności cielesnych? Dlatego, aby dbając o czystość, uczyć się prawdziwej miłości!

Okazuje się, że tracąc zyskujemy! Tracąc pozornie, zyskujemy wiele! Do swoich uczniów Jezus powiedział:Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Tak się dzieje w przyrodzie, tak się dzieje niezależnie od wiary! Tak po prostu jest. Kto traci, zyskuje!

Panie Jezu, Ty umarłeś za mnie, abym ja mógł żyć! Straciłeś swoje życie, aby uratować życie wielu! Dziękuję Ci! Dziękuję za wszystkich, którzy coś stracili, abym ja mógł zyskać: za moich rodziców, przyjaciół, za…

podpowiada ks. Gienek Ploch

primi sui motori con e-max