2016

13.08.2016 - błogosławić dzieci!?

Sobota XIX tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Mt 19, 13-15):

Przynoszono do Jezusa dzieci, aby położył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: «Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie». Położył na nie ręce i poszedł stamtąd.

Minutka ze Słowem:

błogosławić dzieci!?

Dzieci można spotkać wszędzie: na ulicy, w markecie, na placu zabaw, na plaży… Niektóre zaskakują swoją dobrocią i błyskiem w oczach; niektóre zaskakują złością i kwaśną minom.Są dzieci, o które nie potrzeba się wcale martwić, które same się zabawią; ale są też dzieci, które na pięć minut nie są w stanie spokojnie usiedzieć, które nie sposób zostawić, bo nie wiadomo co w ciągu kilku chwil wymyślą. Dzieci są różne. Nawet te, które mają tych samych rodziców. To są nasze córki, mówi mama patrząc na dwie błyskotliwe dziewczynki, ale zupełnie niepodobne do siebie.

Dobrze, że dzieci są wśród nas. Dobrze, że są tak różne. Zdarza się, że dzięki dzieciom dorośli wycofują się z jakichś głupich lub złych decyzji. Zdarza się, że to dzięki dzieciom dorośli wracają do Pana Boga. Zdarza się, że dzięki dzieciom rodzice zaczynają na nowo chodzić do kościoła. Zdarza się, że dzieci są wyrzutem sumienia. Dobrze, że dzieci są wśród nas!

Jezus również miał dzieci obok siebie. Przynoszono je do Niego, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”.

Panie Jezu, błogosław dzisiaj wszystkie dzieci. Pozwól mi z miłością i wdzięcznością patrzeć na każde dziecko, które spotkam dziś. Dziękują Ci za nie. Proszę zachowaj je w pięknie, dobru i bezpieczeństwie. Niech będą przez Ciebie błogosławione! Pozwól mi patrząc na dzieci widzieć królestwo niebieskie i wznoś moje myśli ku Tobie! Rodzicom tych dzieci daj miłość i cierpliwość!

podpowiada ks. Gienek Ploch

primi sui motori con e-max